AMSTERDAM SEVENS

Matches
Tournament date:    
KLIK VOOR MATCHES VRIJDAG (FRIDAY) (PDF)
 
Tournament  (sub)Tournaments  Pools:   Referees 
Timeschedule Pitch 1 Pitch 2 Pitch 3 Pitch 4 Pitch 5 Pitch 6 Pitch 7 Pitch 8 Pitch 9 Pitch 10
10:00 - 00:20 L7 SatP P5
 Nomads 7's Ladies - Mo Sistas B 
( 19- 0 )Rhuairidh Campbell - SCO
V10 SatP P1
 Dambusters Vets - RC 't Gooi 
( 15- 7 )Greg Morgan - WAL
L7 SatP P2
 Czech Republic Ladies - Susies Sevens 
( 14- 12 )Wissem Letaif - NLD
* L7 SatP P3
 Dambusters Ladies - HRC Xtreme 
( 45- 0 )Nia Parsonage - ENG
L7 SatP P4
 Germany Ladies - Paarse Rebellen 
( 0- 35 )Billy Chan2 - HKG
L7 SatP P1
 Stade Rennais Rugby - BYE 5 
( 35- 0 )
L7 SatP P6
 Bassets Ladies - Find Rugby Now 
( 26- 12 )Subhadra Kato - JPN
MJu SatP P1
 Chew Valley RFC - The Old Navigators 
( 24- 12 )Riëtte Meijer - NLD
MJu SatP P4
 Den Helder BeachCombers - RC Chartreuse 
( 21- 26 )Alex Ebbage -
10:20 - 00:20 L7 SatP P5
 Railway Union - Dukkies 
( 40- 0 )Sam Chan - HKG
V10 SatP P1
 Mo Bro Vets - Syrako Siracusa old 
( 45- 0 )Malcom Pratt - HKG
L7 SatP P2
 Windmills - NRW Ladies 
( 59- 0 )Liam Wright - NLD
* L7 SatP P3
 Scotland Women 7s - Comité Côte d’Argent Selection 
( 24- 12 )Maria Giovanna Pacifico - ITA
L7 SatP P4
 Hong Kong 7's Ladies - AAC Amsterdam 
( 31- 0 )Gararth Dinsdale - ENG
L7 SatP P1
 Jiang su 7's - StuSta Rugby Women 
( 58- 0 )Maria Latos - DEU
L7 SatP P6
 Wooden Spoon Marauders - Almaty ladies 
( 0- 31 )Rene van der Pol - NLD
MJu SatP P1
 Mother F'in Gentlemen - Gentlemens barbershop 
( 24- 5 )Dan O Connell - NZL
MJu SatP P4
 RSRC - The Iguanas 
( 14- 7 )Ivan Kennedy - ENG
10:40 - 00:20 M7 SatP P1
 Millfield Old Boys Academy - 7SFACTORY exNL7 
( 7- 62 )George Sellwood - ENG
V10 SatP P2
 Millfield Legends - Jinns Exiles 
( 35- 0 )Alex Bryzgalin - RUS
M7 SatP P3
 Germany - Oysters 
( 45- 0 )Gert Visser - NLD
* M7 SatP P5
 A.S.R.V. Ascrum - Portofino 7 seas 
( 35- 0 )Matej Razga - CZE
M7 SatP P7
 Alkmaar Hunters - DSR-C Centennials 
( 35- 7 )Matt Sharpe - ENG
M7 SatP P9
 Oxfam Crusader 7’s Club - AAC Amsterdam 
( 52- 7 )Kevin Sulejmani - BEL
M7 SatP P11
 HERRIKO H2 BARBARIANS - Czech Republic U20 
( 21- 12 )Jon Paterson - NZL
MJu SatP P2
 Ibuprofen Baby's - Tullepetoantjes 
( 26- 7 )Rami Aro - SWE
L7 SatP P7
 Mo Sistas A - AAC Amsterdam Amazonas 
( 64- 0 )Jonathan Teppler - ZAF
11:00 - 00:20 M7 SatP P5
 Projecx Waterboys - Wolves 7's 
( 36- 7 )Hamish Smales - ENG
V10 SatP P2
 Welsh Rugby Vets Charity - Wells Vets 
( 50- 0 )Craig Maxwell-Keys - ENG
M7 SatP P3
 Transact Pro - ASC Dukla 
( 7- 35 )Liam Wright - NLD
* M7 SatP P1
 Susies Exiles - BYE 4 
( 35- 0 )
M7 SatP P7
 Seventise - Powerbombs 7's 
( 7- 14 )Max Weston - ENG
M7 SatP P9
 Dambusters - Seven Pellegrins 
( 26- 7 )Simon Waite - ENG
M7 SatP P11
 Nyenrode 7s - ARC 
( 32- 0 )Katie Ritchie - ENG
MJu SatP P2
 Rascals 7s - Chew Valley RFC Choo's Choo's 
( 31- 0 )Rhuairidh Campbell - SCO
L7 SatP P7
 Norway - Belgium Ladies 
( 0- 26 )Nia Parsonage - ENG
11:20 - 00:20 M7 SatP P2
 JA Getaways - AVK Bera Bera rugby taldea 
( 47- 5 )Malcom Pratt - HKG
V10 SatP P3
 Mo Bro Originals - Bristol Wanderers 
( 19- 21 )Anthony Woodthorpe - ENG
M7 SatP P4
 Wooden Spoon Marauders - Chicken rugby 
( 70- 0 )Jonathan Teppler - ZAF
* M7 SatP P6
 7 Fantastics - Tintri Tornado 7s 
( 36- 7 )Rene van der Pol - NLD
M7 SatP P8
 RahRah Roosters - RC 't Gooi 
( 35- 0 )Dan O Connell - NZL
Lunch M7 SatP P12
 Rex Club Red Kites - Castricum 
( 19- 12 )Ivan Kennedy - ENG
MJu SatP P3
 AAC Amsterdam Adventurers - The Geckos 
( 14- 24 )Greg Morgan - WAL
L10 SatP P1
 WOR (Watch out Rollators) - Mo Sista vets 
( 35- 0 )Dana Teagarten - DEU
11:40 - 00:20 M7 SatP P12
 Hong Kong 7's men - Mo Bro's 
( 26- 7 )Gararth Dinsdale - ENG
V10 SatP P3
 TBN4NSGK - D.S.R.-Centennials 
( 35- 5 )Billy Chan2 - HKG
M7 SatP P4
 NANOK SEVENS - Running Bassets 
( 24- 12 )Maria Giovanna Pacifico - ITA
* M7 SatP P6
 BYE 1 - Oemoemenoe 7's Team 
( 0- 35 )
M7 SatP P8
 Scavengers 7s - AAC Guesters 
( 40- 0 )Alex Bryzgalin - RUS
M7 SatP P10
 OReillys Nike Nomads - 7SFACTORY 
( 38- 7 )Rami Aro - SWE
M7 SatP P2
 Samurai International RFC - BYE 3 
( 35- 0 )
MJu SatP P3
 SHAPE Barbarians - Hawks 
( 26- 0 )Sam Chan - HKG
*
12:00 - 00:20 L7 SatP P1
 Stade Rennais Rugby - StuSta Rugby Women 
( 52- 0 )Riëtte Meijer - NLD
V10 SatP P1
 Dambusters Vets - Syrako Siracusa old 
( 42- 0 )Wissem Letaif - NLD
L7 SatP P2
 Czech Republic Ladies - NRW Ladies 
( 29- 0 )Alex Ebbage -
* L7 SatP P3
 Dambusters Ladies - Comité Côte d’Argent Selection 
( 12- 28 )George Sellwood - ENG
L7 SatP P4
 Germany Ladies - AAC Amsterdam 
( 0- 35 )Kevin Sulejmani - BEL
L7 SatP P5
 Nomads 7's Ladies - Dukkies 
( 31- 0 )Matt Sharpe - ENG
L7 SatP P6
 Bassets Ladies - Almaty ladies 
( 0- 62 )Jon Paterson - NZL
MJu SatP P1
 Chew Valley RFC - Gentlemens barbershop 
( 14- 26 )Liam Wright - NLD
MJu SatP P4
 Den Helder BeachCombers - The Iguanas 
( 12- 26 )Max Weston - ENG
12:20 - 00:20 V10 SatP P1
 Mo Bro Vets - RC 't Gooi 
( 50- 0 )Rene van der Pol - NLD
L7 SatP P1
 Jiang su 7's - BYE 5 
( 35- 0 )
L7 SatP P2
 Windmills - Susies Sevens 
( 19- 0 )Katie Ritchie - ENG
* L7 SatP P3
 Scotland Women 7s - HRC Xtreme 
( 70- 0 )Malcom Pratt - HKG
L7 SatP P4
 Hong Kong 7's Ladies - Paarse Rebellen 
( 33- 0 )Maria Latos - DEU
L7 SatP P5
 Railway Union - Mo Sistas B 
( 21- 17 )Ivan Kennedy - ENG
L7 SatP P6
 Wooden Spoon Marauders - Find Rugby Now 
( 38- 14 )Subhadra Kato - JPN
MJu SatP P1
 Mother F'in Gentlemen - The Old Navigators 
( 46- 5 )Simon Waite - ENG
MJu SatP P4
 RSRC - RC Chartreuse 
( 7- 12 )Gararth Dinsdale - ENG
12:40 - 00:20 M7 SatP P3
 Germany - ASC Dukla 
( 17- 7 )Kevin Sulejmani - BEL
V10 SatP P2
 Millfield Legends - Wells Vets 
( 48- 0 )Mike Hoyer - GBR
M7 SatP P1
 Millfield Old Boys Academy - BYE 4 
( 35- 0 )
* M7 SatP P5
 Wolves 7's - A.S.R.V. Ascrum 
( 31- 10 )Gert Visser - NLD
M7 SatP P7
 Powerbombs 7's - Alkmaar Hunters 
( 28- 7 )Matej Razga - CZE
M7 SatP P9
 Oxfam Crusader 7’s Club - Dambusters 
( 57- 0 )Craig Maxwell-Keys - ENG
M7 SatP P11
 HERRIKO H2 BARBARIANS - ARC 
( 26- 7 )Matt Sharpe - ENG
MJu SatP P2
 Ibuprofen Baby's - Chew Valley RFC Choo's Choo's 
( 28- 7 )Rami Aro - SWE
L7 SatP P7
 Mo Sistas A - Belgium Ladies 
( 7- 21 )Maria Giovanna Pacifico - ITA
13:00 - 00:20 Lunch Lunch Lunch Lunch Lunch Lunch M7 SatP P10
 CLIC Sargent Godfathers - Dambusters Young Lions 
( 31- 21 )Maria Latos - DEU
Lunch Lunch Lunch
13:20 - 00:20 M7 SatP P1
 Susies Exiles - 7SFACTORY exNL7 
( 26- 0 )Dan O Connell - NZL
V10 SatP P2
 Welsh Rugby Vets Charity - Jinns Exiles 
( 35- 0 )Hamish Smales - ENG
M7 SatP P3
 Transact Pro - Oysters 
( 19- 14 )Jon Paterson - NZL
* M7 SatP P5
 Projecx Waterboys - Portofino 7 seas 
( 35- 0 )Liam Wright - NLD
M7 SatP P7
 Seventise - DSR-C Centennials 
( 48- 0 )Max Weston - ENG
M7 SatP P9
 Seven Pellegrins - AAC Amsterdam 
( 0- 36 )Simon Waite - ENG
M7 SatP P11
 Nyenrode 7s - Czech Republic U20 
( 60- 0 )Malcom Pratt - HKG
MJu SatP P2
 Rascals 7s - Tullepetoantjes 
( 47- 7 )Rhuairidh Campbell - SCO
L7 SatP P7
 Norway - AAC Amsterdam Amazonas 
( 37- 5 )Nia Parsonage - ENG
13:40 - 00:20 V10 SatP P3
 Mo Bro Originals - D.S.R.-Centennials 
( 14- 7 )Mike Hoyer - GBR
M7 SatP P2
 AVK Bera Bera rugby taldea - BYE 3 
( 35- 0 )
M7 SatP P4
 Wooden Spoon Marauders - Running Bassets 
( 40- 5 )Jonathan Teppler - ZAF
* M7 SatP P6
 7 Fantastics - BYE 1 
( 35- 0 )
M7 SatP P8
 RahRah Roosters - AAC Guesters 
( 38- 0 )Kevin Sulejmani - BEL
* M7 SatP P12
 Rex Club Red Kites - Mo Bro's 
( 26- 5 )Ivan Kennedy - ENG
MJu SatP P3
 AAC Amsterdam Adventurers - Hawks 
( 29- 12 )Gararth Dinsdale - ENG
L10 SatP P1
 WEST COAST GREMLINS - WOR (Watch out Rollators) 
( 5- 7 )Greg Morgan - WAL
14:00 - 00:20 M7 SatP P2
 Samurai International RFC - JA Getaways 
( 27- 19 )George Sellwood - ENG
V10 SatP P3
 TBN4NSGK - Bristol Wanderers 
( 5- 14 )Billy Chan2 - HKG
M7 SatP P4
 NANOK SEVENS - Chicken rugby 
( 56- 5 )Matt Sharpe - ENG
* M7 SatP P6
 Tintri Tornado 7s - Oemoemenoe 7's Team 
( 14- 14 )Matej Razga - CZE
M7 SatP P8
 Scavengers 7s - RC 't Gooi 
( 35- 0 )Craig Maxwell-Keys - ENG
M7 SatP P10
 CLIC Sargent Godfathers - 7SFACTORY 
( 47- 0 )Rene van der Pol - NLD
M7 SatP P12
 Hong Kong 7's men - Castricum 
( 33- 7 )Alex Bryzgalin - RUS
MJu SatP P3
 SHAPE Barbarians - The Geckos 
( 14- 14 )Wissem Letaif - NLD
M7 SatP P10
 OReillys Nike Nomads - Dambusters Young Lions 
( 21- 14 )Gert Visser - NLD
14:20 - 00:20 L7 SatP P2
 Windmills - Czech Republic Ladies 
( 40- 5 )Subhadra Kato - JPN
V10 SatP P1
 RC 't Gooi - Syrako Siracusa old 
( 31- 0 )Sam Chan - HKG
L7 SatP P4
 Hong Kong 7's Ladies - Germany Ladies 
( 35- 0 )Katie Ritchie - ENG
* L7 SatP P3
 Scotland Women 7s - Dambusters Ladies 
( 47- 0 )Riëtte Meijer - NLD
L7 SatP P1
 Jiang su 7's - Stade Rennais Rugby 
( 24- 5 )Alex Ebbage -
L7 SatP P5
 Railway Union - Nomads 7's Ladies 
( 19- 10 )Maria Latos - DEU
L7 SatP P6
 Wooden Spoon Marauders - Bassets Ladies 
( 31- 7 )Maria Giovanna Pacifico - ITA
MJu SatP P1
 The Old Navigators - Gentlemens barbershop 
( 5- 40 )Hamish Smales - ENG
MJu SatP P4
 RC Chartreuse - The Iguanas 
( 5- 40 )Jon Paterson - NZL
14:40 - 00:20 V10 SatP P1
 Mo Bro Vets - Dambusters Vets 
( 33- 0 )Alex Bryzgalin - RUS
L7 SatP P1
 BYE 5 - StuSta Rugby Women 
( 0- 35 )
L7 SatP P2
 Susies Sevens - NRW Ladies 
( 48- 5 )Nia Parsonage - ENG
* L7 SatP P3
 HRC Xtreme - Comité Côte d’Argent Selection 
( 0- 47 )Rami Aro - SWE
L7 SatP P4
 Paarse Rebellen - AAC Amsterdam 
( 14- 14 )Rhuairidh Campbell - SCO
L7 SatP P5
 Mo Sistas B - Dukkies 
( 45- 7 )Dan O Connell - NZL
L7 SatP P6
 Find Rugby Now - Almaty ladies 
( 0- 52 )Jonathan Teppler - ZAF
MJu SatP P1
 Mother F'in Gentlemen - Chew Valley RFC 
( 39- 5 )Greg Morgan - WAL
MJu SatP P4
 RSRC - Den Helder BeachCombers 
( 21- 12 )Ivan Kennedy - ENG
15:00 - 00:20 M7 SatP P1
 Susies Exiles - Millfield Old Boys Academy 
( 55- 0 )Hamish Smales - ENG
V10 SatP P2
 Jinns Exiles - Wells Vets 
( 0- 35 )Gert Visser - NLD
M7 SatP P3
 ASC Dukla - Oysters 
( 36- 12 )Craig Maxwell-Keys - ENG
* M7 SatP P5
 Projecx Waterboys - A.S.R.V. Ascrum 
( 56- 0 )George Sellwood - ENG
M7 SatP P7
 Seventise - Alkmaar Hunters 
( 19- 19 )Matej Razga - CZE
M7 SatP P9
 Oxfam Crusader 7’s Club - Seven Pellegrins 
( 54- 0 )Kevin Sulejmani - BEL
M7 SatP P11
 Czech Republic U20 - ARC 
( 7- 19 )Liam Wright - NLD
MJu SatP P2
 Tullepetoantjes - Chew Valley RFC Choo's Choo's 
( 28- 22 )Billy Chan2 - HKG
L7 SatP P7
 Norway - Mo Sistas A 
( 0- 26 )Riëtte Meijer - NLD
15:20 - 00:20 M7 SatP P3
 Germany - Transact Pro 
( 40- 19 )Max Weston - ENG
V10 SatP P2
 Welsh Rugby Vets Charity - Millfield Legends 
( 12- 19 )Anthony Woodthorpe - ENG
M7 SatP P1
 7SFACTORY exNL7 - BYE 4 
( 35- 0 )
* M7 SatP P5
 Wolves 7's - Portofino 7 seas 
( 35- 0 )Jon Paterson - NZL
M7 SatP P7
 Powerbombs 7's - DSR-C Centennials 
( 27- 7 )Simon Waite - ENG
M7 SatP P9
 Dambusters - AAC Amsterdam 
( 12- 17 )Malcom Pratt - HKG
M7 SatP P11
 Nyenrode 7s - HERRIKO H2 BARBARIANS 
( 37- 0 )Rene van der Pol - NLD
MJu SatP P2
 Rascals 7s - Ibuprofen Baby's 
( 40- 0 )Wissem Letaif - NLD
L7 SatP P7
 AAC Amsterdam Amazonas - Belgium Ladies 
( 0- 61 )Alex Ebbage -
15:40 - 00:20 M7 SatP P8
 Scavengers 7s - RahRah Roosters 
( 26- 7 )Dan O Connell - NZL
V10 SatP P3
 Bristol Wanderers - D.S.R.-Centennials 
( 26- 0 )Sam Chan - HKG
M7 SatP P4
 Wooden Spoon Marauders - NANOK SEVENS 
( 5- 26 )Matt Sharpe - ENG
* M7 SatP P6
 7 Fantastics - Oemoemenoe 7's Team 
( 40- 0 )Gararth Dinsdale - ENG
M7 SatP P2
 JA Getaways - BYE 3 
( 35- 0 )
M7 SatP P10
 OReillys Nike Nomads - CLIC Sargent Godfathers 
( 28- 12 )Alex Bryzgalin - RUS
M7 SatP P12
 Castricum - Mo Bro's 
( 12- 19 )Rami Aro - SWE
MJu SatP P3
 The Geckos - Hawks 
( 29- 7 )Rhuairidh Campbell - SCO
L10 SatP P1
 WEST COAST GREMLINS - Mo Sista vets 
( 14- 0 )Maria Latos - DEU
16:00 - 00:20 M7 SatP P2
 Samurai International RFC - AVK Bera Bera rugby taldea 
( 52- 5 )Craig Maxwell-Keys - ENG
V10 SatP P3
 TBN4NSGK - Mo Bro Originals 
( 21- 0 )Jonathan Teppler - ZAF
M7 SatP P4
 Running Bassets - Chicken rugby 
( 36- 5 )George Sellwood - ENG
* M7 SatP P6
 Tintri Tornado 7s - BYE 1 
( 35- 0 )
M7 SatP P8
 RC 't Gooi - AAC Guesters 
( 0- 35 )Matej Razga - CZE
M7 SatP P10
 Dambusters Young Lions - 7SFACTORY 
( 19- 17 )Katie Ritchie - ENG
M7 SatP P12
 Hong Kong 7's men - Rex Club Red Kites 
( 33- 12 )Gert Visser - NLD
MJu SatP P3
 SHAPE Barbarians - AAC Amsterdam Adventurers 
( 10- 17 )Subhadra Kato - JPN
*